У Кривому Розі з початком навчального року запрацюють шість нових гімназій
З нового навчального року у Кривому Розі з’явиться шість нових гімназій. Відповідно до Закону «Про освіту» у 2024 році у місті запрацюють 21 ліцей, 76 гімназій та 30 початкових шкіл. Ці заклади освіти розподілять по усіх семи районах міста. Шкільний персонал залишиться на своїх посадах. Відповідне рішення підтримали депутати міськради на сесії 30 червня.
З нового навчального року 2021/2022 років у Кривому Розі запрацюють шість нових гімназій. Ба більше, відповідно до закону «Про освіту» у 2024 році у нашому місті запрацюють 21 ліцей, 76 гімназій та 30 початкових шкіл. Навчальні заклади усіх трьох типів функціонуватимуть в семи районах Кривого Рогу на базі діючих шкіл. Увесь штатний персонал збережуть.
Такий план роботи закладів освіти депутати ухвалили 30 червня на сесії міськради, в рамках передбаченої освітньої реформи та Законом «Про освіту». Згідно з проведеною в країні реформою та п. 3 ст. 12 Закону України «Про освіту» повна загальна середня освіту має три рівні: початкова освіта, базова середня освіта, профільна середня освіта.
Законом визначено, що отримати освіту школярі можуть у початкових школах (установа першого рівня), гімназіях (установа другого рівня) та ліцеях (установа третього рівня). При цьому невиконання вимог Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» та переформування шкіл на навчальні заклади трьох ступенів несе за собою припинення їх фінансування з держбюджету та як наслідок – заборону їх діяльності.
Щоб в умовах реформування виключно усі діти в Кривому Розі мали можливість отримати якісну освіту у трьох ступенях депутати Криворізької міськради ухвалили план подальшої роботи закладів освіти на 2021-2024 роки.
Згідно з цим планом у Кривому Розі з 2024 року, відповідно до Закону «Про освіту», на базі діючих шкіл буде працювати 21 ліцей, 76 гімназій та 30 початкових шкіл. До слова, школярі, які зараз після дев’ятого класу прагнуть продовжити навчання в загальноосвітніх школах, матимуть можливість перейти до ліцеїв, де створюються профільні 10 класи, що дає їм можливість обрати профіль подальшого навчання. При цьому здавати іспити (державну підсумкову атестацію) при переході до ліцеїв згідно з Законом треба потрібно буде з 2027 року.
«Ми суворо виконуємо всі вимоги Закону та Міністерства освіти. При цьому головне для нас – інтереси школярів. Ухвалений депутатами план дасть можливість виконати всі вимоги Закону України, а головне – підвищити якість організації навчального процесу і самої освіти», – зазначила начальниця міського департаменту освіти та науки Тетяна Кріпак.