Порятунок чотирилапих та прагнення подарувати нове життя: Криворізький центр поводження з тваринами минулоріч відловив та стерилізував 3600 чотирилапих
В Україні останні роки значно збільшилася кількість безпритульних тварин. Часто тваринки губляться, лякаються вибухів і тікають, але водночас безвідповідальні господарі продовжують кидати чотирилапих напризволяще. В Україні на законодавчому рівні заборонено присипляти тварин, можливо лише боротися з їх розмноженням шляхом стерилізації.
Однією з причин такого становища є відсутність жорстких норм. Наприклад, у Європі та США безвідповідальні господарі сплачують значні штрафи: у Чехії – до 25 тис., у Німеччині до 25 тис., у Польщі – до 40 тис., або позбавлення волі до 3-х років. Крім цього, якщо протягом місяця відловлені собаки не знаходять нового господаря, їх присипляють.
В Україні жорстких норм відповідальності немає і домашніх тварин продовжують виганяти на вулицю. Статистика говорить, що нині близько 90% безпритульних тварин – це зраджені людьми чотирилапі.
Лише у нашому місті з 2018 року Криворізький центр поводження з тваринами відловив та стерилізував понад 11 000 безпритульних собак, з них 3600 - минулоріч. Також центр вакцинує пухнастиків від сказу та допомагає знайти їм нову родину. Проте, його можливості не безмежні, тому більшість вусанів повертаються, туди ж звідки їх забирали.
За словами виконуючої обов'язки директора центру поводження з тваринами Марини Бойко, до війни влаштувати песика в нову родину було значно легше, а нині господарі частіше прощаються з маленькими друзями. Не зважаючи на труднощі, працівники центру продовжують працювати і допомагають охочим надавати притулок маленьким життям.
Тим, хто дійсно готовий взяти на себе відповідальність за пухнастика, пояснила як діяти Марина Бойко: «Бажання, впевненість в своїх силах, впевненість в тому, що ви впораєтесь - перш за все, бо це велика відповідальність для власників, і паспорт громадянина України. Тобто ви приїжджаєте з документом, вибираєте собі за допомогою кінолога собаку і підписуєте договір адопції, і їдете в щасливу родину».
Працівники також лікують пухнастиків за потреби, бо просто не можуть залишити їх без допомоги. Наприклад, нещодавно у них поселилося скалічене цуценятко, якого підібрали неподалік дороги. В нього передні лапки не розгинаються, звідси і кличка Тюлень.
«Будемо робити рентген, відправляти в Дніпро, дивитися буде хірург-ортопед, можливо, ми зробимо лапки, бо у нього колечко. Колечко – це вроджена травма, це чи генетичні порушення, чи родова травма. Може, хтось захоче побути його феєю доброю. Можливо, хтось захоче взяти сім'ю, воно манюнічке таке, місяців, мабуть, біля трьох. Живенький, не згадуючи на своє каліцтво, він гасає», - розповіла про чотирилапого Оксана, фельдшер у центрі поводження з тваринами. До речі, благодійники вже привезли цуценяті спеціальний корм.
Так, у співпраці з волонтерами та містянами, центр поводження з тваринами допомагає і пухнастикам, і місту.
Нагадаємо, що раніше ми писали, як криворізький центр поводження з тваринами піклується про чотирилапих.