Вверх
    Онлайн-трансляция
    Программа передач

    Последние видео

    Назад до програми передач

    Предыдущие выпуски

    Результаты поиска
    Материал на этой странице пока не доступен на русском языке

    К. Павлов: «У боротьбі з карантинними рослинами особлива увага до територій лікарень, навчальних закладів, парків та скверів, проїжджих частин. Інспекція з благоустрою має щодня здійснювати контроль за своєчасним скошуванням у кожному районі міста»

    13 Августа 2021, 12:48 Поделиться

    На оперативній робочій нараді за участю профільних заступників та голів районів мер Костянтин Павлов поставив завдання, щоб на території ключових соціальних об’єктів – медзакладів, шкіл, дитячих садків, терцентрів системно та постійно проводилося скошування карантинних рослин. Фахівці інспекції з благоустрою мають проводити рейди і на порушників будуть складені адмінпротоколи. Безпосередньо, кожний керівник району особисто відповідає за порядок та боротьбу з карантинними рослинами, зокрема, амброзією, на території свого району.

    К

    Кожного року, з серпня по жовтень, триває період цвітіння одного із найнебезпечніших алергенів - амброзії. Карантинна рослина викликає запалення дихальних шляхів, призводить до приступів бронхіальної астми, підвищення температури, почервоніння очей та інших неприємних симптомів. На сьогодні, єдиним ефективним способом боротьби з амброзією є скошування, а також виривання з корінням бур’яну (мова йде про присадибні ділянки). 

    Як і для всіх українських міст, для Кривого Рогу, питання боротьби з карантинними рослинами - надзвичайно актуальне! До його вирішення підходять системно. У рамках міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки розроблений комплекс заходів щодо локалізації та ліквідації карантинних рослин. 

    «Кривий Ріг - велике промислове місто з серйозним екологічним навантаженням на наших жителів і у цьому переліку, на превеликий жаль, є і вплив карантинних рослин. Ми всі розуміємо, що повністю знищити всю амброзію, практично, нереально. Розроблений хімічний метод боротьби з карантинними бур’янами не припустимий для житлових територій, лише - для промислових зон. 
    Найбільш дієвий спосіб - скошування. Керівники районів повинні ще раз відпрацювати та визначити найбільш уразливі ділянки і постійно проводити скошування. Особлива увага - до лікарень, навчальних закладів, парків та скверів, проїжджих частин, де щодня перебуває велика кількість людей. Ми маємо все зробити, щоб зберегти здоров’я мешканців. Жодних послаблень до відповідальних за ці території, у разі їх безвідповідального ставлення до проведення заходів боротьби з карантинними рослинами, з мого боку - не буде!», - наголосив мер Костянтин Павлов.

    З міського бюджету та фонду охорони навколишнього природного середовища у 2021 році виділені кошти на проведення заходів боротьби з карантинними бур’янами на території земель міста загального користування. Наразі, фахівцями КП «Сансервіс» скошено 2 560 га газонів. Крім того, промисловими підприємствами на своїх виробничих територіях проведені заходи боротьби з амброзією механічним методом на площі 408,01 га, інноваційні методи впроваджено на площі 28,39 га. Однак, у міському управлінні екології наголошують та ставлять перед підприємствами завдання збільшувати площі охопленої заходами по боротьбі з карантинними бур’янами, оскільки площа, на якій проводяться такі заходи, складає невисокий відсоток від площі земельних відводів підприємств, які займають значну територію.

    Також, мешканці міста, підприємці та управителі мають неухильно виконувати діючі у Кривому Розі правила благоустрою, за недотримання яких передбачена адміністративна відповідальність.

    Мова йде про:

    - виконання регулярного косіння газонів, ужиття заходів щодо боротьби з карантинними та іншими рослинами, зокрема амброзією;
    - прибирання й утримання території від межі відведеної земельної ділянки до проїжджої частини вулиці, а у випадках, коли відведена земельна ділянка не межує з проїжджою частиною вулиці або відстань до проїжджої частини вулиці значна – на відстані 15 м від межі відведеної земельної ділянки.

    Амброзія полинолиста – карантинний бур’ян, що завдає великої шкоди як навколишньому природному середовищу, так і здоров’ю людини. Амброзія призводить до засмічення садиб, городів, узбіч доріг, пустирів та інших територій. У період цвітіння провокує у людей: закладення або свербіння носа, почервоніння очей та сльозотечу та приступи бронхіальної астми.

    Теги
    • #амброзия