Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  Європейські консультанти ЄБРР відзначили рівень підготовки криворізького проєкту будівництва заводу з перероблення побутових відходів

  29 Червня 2021, 10:51 Поділитися ЦИТАТА

  У межах програми міського голови Костянтина Павлова триває підготовка до будівництва сучасного екологічного комплексу з перероблення побутових відходів (ТПВ). Консультанти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) співпрацюють із міською владою для підготовки рішення щодо фінансування проєкту. Керівник групи консультантів Томас Дернтль, експерт із поводження із твердими відходами з 35-річним досвідом, відмітив: «Зведення заводу з перероблення ТПВ матиме щонайменше два позитивні ефекти для екології міста: по-перше, завод знизить кількість сміття, що вивозиться на полігони; по-друге, завод вироблятиме компост, який використають для рекультивації відвалів та зменшення запиленості в місті».

  Кривий Ріг обрав цивілізований та найекологічніший шлях поводження з побутовими відходами – глибинне перероблення з подальшим вторинним використанням. Сучасний комплекс із перероблення сортуватиме побутові відходи, після чого компоненти, які мають цінність, перероблятимуть для подальшого використання в різних галузях. До того ж є плани отримувати RDF-паливо (від Refuse Derived Fuel – тверде відновлене паливо), здатне замінити традиційне паливо для промпідприємств, зокрема для Криворізького цементного заводу. Іншим продуктом перероблення стане так званий вторинний ґрунт – технологічний компостний матеріал. За його допомогою здійснюватиметься рекультивація гірничорудних відвалів. Так зменшиться пиління з відвалів, і в підсумку – покращиться стан повітря.

  Заступник міського голови Олександр Катриченко зустрівся з консультантами ЄБРР з Австрії. «Щодо прийняття Банком рішення про фінансування: Кривий Ріг, зі свого боку, за запитом ЄБРР підготував максимально повну інформацію з усіх необхідних питань. Також нам вдалося вирішити одне з найважливіших питань – уже виділена та документально оформлена земельна ділянка в ізольованій промзоні, де немає житлових будинків. Міський голова поставив завдання зробити все, щоб місто якнайскоріше отримало позитивне рішення ЄБРР щодо будівництва екологічно безпечного комплексу з перероблення відходів», – зазначив Олександр Катриченко.

  Томас Дернтль відзначив професіоналізм Криворізького проєктного офісу та рівень підготовки документації проєкту будівництва заводу з перероблення побутових відходів.

  За результатами візиту з консультантами з Австрії будуть сформовані рекомендації до ЄБРР. На їх основі спеціалісти Банку зможуть розглянути заявку, подану містом, щодо фінансування проєкту будівництва комплексу з перероблення ТПВ.

  Від моменту отримання коштів комплекс з перероблення твердих побутових відходів (ТПВ) має бути побудований упродовж кількох років. Завдяки цьому покращать екологію міста та створять щонайменше 150 нових робочих місць.

  У межах партнерства з ЄБРР Кривий Ріг уже придбав 54 сучасні тролейбуси. Крім цього готуються до реалізації проєкти з санації та утеплення шкіл та садочків, а також з підвищення ефективності транспортної мережі.

  Теги
  • #завод
  • #сміття