Вгору
  Онлайн трансляція
  Програма передач

  Останні відео

  Назад до програми передач

  Попередні випуски

  Результати пошуку

  О. Вілкул на зустрічі з афганцями: «Ми, в нашому місті, пам’ятаємо і завжди будемо пам’ятати про кожного воїна всіх поколінь, надавати допомогу і підтримку – так було, так є і так буде»

  15 Лютого 2022, 15:25 Поділитися

  Щороку, 15 лютого, у річницю виведення військ з Афганістану, щоб вшанувати мужність воїнів, яким довелось нести нелегку військову службу під час локальних війн, що вирували у різних країнах світу та згадати тих, хто загинув у тій війні, афганці, родини загиблих, представники громадських організацій, керівництво міста приходять до пам’ятного знаку загиблим воїнам-афганцям у парку Ювілейний.

  О

  З ветеранами-афганцями, рідними та близькими полеглих бійців поспілкувався голова Громадської ради міста Олександр Вілкул. 
  «Через пекло Афганської війни, яка тривала майже 10 років, пройшло більше 160 тисяч українських солдат та офіцерів, більше 3 тисяч загинули, 8 тисяч зазнали поранення. Можна по-різному ставитися до цих історичних подій, але всіх нас поєднує глибока повага до воїнів-інтернаціоналістів, які мужньо виконували свій військовий обов’язок. Більш ніж 3 тисячі криворіжців брали участь у бойових діях в Афганістані. На жаль, 53 нашим землякам не судилося повернутися з тієї війни. Ми вшановуємо кожного та схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих. У пам’ять про їх героїзм збудовано храм «Взискання загиблих», створено меморіальні комплекси, відкриті пам’ятники на честь загиблих воїнів-інтернаціоналістів, на їх честь названо вулиці нашого міста. Ми зберігаємо для майбутніх поколінь правдиву історію нашого народу», – зазначив Олександр Вілкул. 
  У розмові із воїнами-афганцями голова Громадської ради підкреслив, що як би не було важко місто й надалі підтримуватиме та буде допомагати всім учасникам бойових дій та їх рідним. 
  Кривий Ріг зберіг унікальну Програму соціальної підтримки жителів. У нинішніх умовах – це реальна підтримка для тисяч родин. Місто не залишає без турботи колишніх солдат та їхні родини. У Кривому Розі зараз проживають 2,6 тисяч воїнів-інтернаціоналістів. Сьогодні вони беруть активну участь у житті міста, підтримують сім’ї загиблих друзів, приділяють особливу увагу патріотичному вихованню молоді. Питання соціальної підтримки мешканців, у тому числі, всіх учасників бойових дій залишається в пріоритеті. Зокрема, на виплати воїнам-інтернаціоналістам цього року в міському бюджеті передбачено 13,5 млн грн. А це – і одноразові виплати по 5000 гривень бійцям та членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій, і щомісячні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни у Афганістані та сім’ям загиблих (померлих). Крім того, місто допомагає воїнам з інвалідністю внаслідок війни, з капітальним ремонтом їх житлових будинків і квартир, а членам сімей загиблих, померлих інвалідів війни – з ремонтом будинків. 
  «Також, виконуючи гарантію, з якою ми в 2020 році йшли на вибори, розмір прямих виплат на «комуналку» буде збільшено складе 1500 грн вже в цьому році. Блок Вілкула Українська перспектива виніс це питання на лютневу сесію міськради», – зазначив Олександр Вілкул. 
  «Ми відчуваємо підтримку та небайдужість міської влади до нагальних питань, які турбують афганців. Жодне місто не має такої соціальної програми як у Кривому Розі! Адже кожний воїн-інтернаціоналіст від міста отримує 5 тисяч гривень. Як не прикро це говорити, але ми мали надію, що афганська війна – це єдина біда, яку нам доведеться перенести. Але сталось ще жахливіше, в нашій країні – гине мирне населення та наші бійці, які захищають батьківщину на Сході. І тут бійцям та їх рідним надійне плече підтримки підставило рідне місто», – зауважив голова Криворізької міської організації «Український союз ветеранів Афганістану» Юрій Федосенко.
  Під час зустрічі із воїнами–афганцями представники спілки ветеранів війни в Афганістані та інших країнах «Шураві» вручили Голові Громадської ради при виконкомі міськради Олександру Вілкулу почесну грамоту.
  Людмила Логвиненко, голова Криворізької міської спілки сімей загиблих і померлих в Афганістані сказала: «15 лютого для афганських родин – сокровенна дата. З одного боку це – радісний день, а з іншого боку – це день пам’яті за тими хлопцями, які не повернулися додому. І всі ми щиро вдячні рідному місту, в. о. міського голови Юрію Григоровичу Вілкулу за те, що у нинішній складний час нам надається всебічна соціальна підтримка. Для нас це вкрай важливо та актуально!».   

  Теги
  • #мітинг
  • #афганці