Вгору
    Онлайн трансляція
    Програма передач

    Останні відео

    Назад до програми передач

    Попередні випуски

    Результати пошуку

    Ю. Вілкул: «Моря та гір у нас, на жаль, немає – але, після проведеної нами роботи, тепер Кривий Ріг по праву вважається центром індустріального туризму в Україні – туристичний потік виріс в 12 разів. До нас їдуть туристи з України та з закордону – і це одна з важливих складових трансформації економіки міста. Це робота готелів, кафе та інших галузей»

    27 Вересня 2021, 15:30 Поділитися

    У День туризму в. о. міського голови Юрій Вілкул зустрівся з працівниками галузі та обговорив з ними виконану в Кривому Розі роботу та перспективи туризму. Нещодавно місто перше в Україні прийняло муніципальну Програму з розвитку промислового туризму. Це відкрило для міста руди і металу нові можливості, Кривий Ріг упевнено презентував себе на ринку туристичних послуг. Щороку кількість туристів зростає на 30-50%, до їх послуг – 126 туристичних маршрутів різної складності. Так в 2019 році – останній рік до пандемії – кількість туристів, які відвідали Кривий Ріг перевищила 60 тисяч, це в 12 разів більше ніж двома роками раніше.

    Ю

    Унікальний туристичний напрямок Кривбасу, те, чого мандрівники ніде більше не побачать – екскурсії на діючі промислові підприємства-гіганти. Завдяки підписаному міським головою Юрієм Вілкулом у 2017 році Меморандуму про співпрацю з великими промпідприємствами індустріальний туризм з кожним роком набирає обертів.

    Кривий Ріг – єдине місто в Європі, де туристи мають змогу зануритись в атмосферу працюючих підприємств.

    На урочистому прийомі до Дня туризму в. о. міського голови Юрій Вілкул підкреслив:

    «За досить-таки короткий проміжок часу новий бренд Кривого Рогу – індустріальний туризм, став добре пізнаваним не лише в Україні, а й за кордоном. Ми є учасниками форумів у Києві, Лондоні, Варшаві, про нас знають і в Китаї. У 2018 році ми презентували індустріальний туризм Кривого Рогу на єдиному Національному стенді України у виставці в Шанхаї. Наша криворізька гордість – фестиваль «Ніч індустріальної культури», аналогів якому немає в Украйні. За цими успіхами – робота багатьох людей, великої команди. І хочу запевнити – місто завжди підтримувало, сприяло й буде допомагати розвитку туризму. Адже це – не лише імідж Кривого Рогу, але й хороша можливість для трансформації економіки міста, розвитку нових сфер бізнесу, створення робочих місць».

    Високо оцінили розвиток туристичного напрямку Кривбасу фахівці та експерти. Так голова Національної туристичної організації України Іван Ліптуга зазначив, що Кривий Ріг є прикладом для інших індустріальних міст держави, як потрібно ставитись до організації індустріального та міського туризму в контексті індустріальної культури.

    Про майбутнє туризму Кривого Рогу сказала і Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства з питань розвитку туризму в Україні. «Має потенціал схід України, де можливо повноцінно розвивати індустріальний туризм. І тут цікавим є і Кривий Ріг, який зараз активно працює над туристичними продуктами», - підкреслила М.Олеськів.

    Володимир Казаков, керівник туристичного центру «Кривбастур», акцентував увагу: «2013 рік став початком програми промислового туризму у Кривому Розі і ми всі прекрасно розуміємо, що без того моменту не було б нічого. Тому, ми щиро вдячні міській владі за підтримку туризму і готові надавати свою допомогу та розвивати цей перспективний напрямок у рідному місті».

    Стосовно напрямків, то крім промислових, туристам пропонують історичні, наукові, велосипедні, орнітологічні, екстремальні екскурсії, скелелазіння та сплави річкою Інгулець. Новинка 2020 – проведення гастротурів, що надають можливість пізнати місто крізь призму смаків та локальних страв. За сприяння проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», який зараз розвиває систему «Доріг вина і смаку України», була створена «Дорога смаку Криворіжжя», до якої доєдналися відомі місцеві ресторани.

    Теги
    • #підприємства
    • #туризм