Нові правила для центрів крові: Україна здійснила важливий крок до євроінтеграції
Кабінет міністрів затвердив ліцензійні умови для заготівлі та тестування донорської крові. Це рішення підсилить державний контроль над діяльністю центрів крові, та дозволить виконати ще одну вимогу закону «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові». Про це поінформував Михайло Радуцький, голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування
У 2020 році Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає модернізацію галузі: оновлення обладнання, посилення контролю якості крові та відродження безоплатного донорства. Проте закон запрацював лише частково через затримки з затвердженням підзаконних актів.
За словами Михайла Радуцького, реформа системи крові актуальна щонайменше з двох причин: потреби у донорській крові для поранених військових та зобов'язання України за Угодою про асоціацію з ЄС щодо встановлення стандартів якості та безпеки у сфері донорства крові.
«Кабмін затвердив нові ліцензійні умови. Наразі центри крові отримують ліцензію лише на медичну практику, але не мають змоги отримати спеціальної ліцензії, яка б відображала всю специфіку їхньої діяльності», - пояснив народний депутат.
За новими умовами вони зможуть отримати спеціальну ліцензію, яка охопить весь процес – від заготівлі донорської крові до її розподілу в лікарнях.
Нові правила почнуть діяти через рік. З того часу заготівлю донорської крові зможуть здійснювати тільки центри крові, а відділення трансфузіології у лікарнях стануть лікарняними банками крові. Видачею ліцензій займатиметься Держлікслужба.
Нагадаємо, що в Україні запровадили адміністративне покарання за сексуальні домагання.