Неподалік від Кривого Рогу знайшли останки розвідників, загиблих у часи Другої світової
У селі Новоподільськ Софіївського району, що на Дніпропетровщині, пошуковці розкопали останки двох загиблих розвідникив, які 78 років тому пішли в останню свою розвідку боєм під час наступальної Нікопольсько-Криворізької операції. Тоді загиунили 37 бійців української армії, у тому числі воїни 40-ї Гвардійської стрілецької дивізії. Досі ані тіла, ані їхні останки не знаходили.
7 січня стало відомо про знайдені останки двох воїнів-розвідників часів Другої світової війни. Пошукову роботу провели члени організації «Пам’ять нащадків» згідно з дозвольними документами у селі Новоподільск Софіївського району Дніпропетровської області.
Виявилось, що під землею збереглися останки двох розвідників, які в січні 1944 року пішли в останню розвідку боєм. Те, що це бійці-учасники Нікопольсько-Криворізької операції немає сумнівів, адже на те вказують усі знайдені на місці артефакти, які добре збереглися: камуфльована форма фронтовиків, ремені, обважування, посилений боєкомплект.
Пошуковці беззаперечно стверджують, що знайшли саме тих фронтовиків, які вступили в нерівний за чисельністю бій під Нікополем.
Та, на жаль, відважні воїни залишаться назавжди невідомими, адже розвідка в усі часи дотримується непорушного правила - особисті розпізнавальні знаки, документи, нагороди в бій з собою не брати.
До слова, Нікопольсько-Криворізька операція (30 січня – 29 лютого 1944 р.) – наступальна операція військ 3-го і 4-го Українських фронтів із метою розгрому Нікопольсько-Криворізького угруповання німецьких військ, ліквідації їхнього Нікопольського плацдарму на Дніпрі та визволення важливих промислових центрів – Нікополя і Кривого Рогу.
Німецькі війська закріпилися на плацдармі в районі Нікополя. Командування Вермахту прагнуло за всяку ціну утримати важливі для Німеччини залізорудний басейн і Нікопольський плацдарм.
Та, на жаль, відважні воїни залишаться назавжди невідомими, адже розвідка в усі часи дотримується непорушного правила - особисті розпізнавальні знаки, документи, нагороди в бій з собою не брати. До слова, Нікопольсько-Криворізька операція (30 січня – 29 лютого 1944 р.) – наступальна операція військ 3-го і 4-го Українських фронтів із метою розгрому Нікопольсько-Криворізького угруповання німецьких військ, ліквідації їхнього Нікопольського плацдарму на Дніпрі та визволення важливих промислових центрів – Нікополя і Кривого Рогу. Німецькі війська закріпилися на плацдармі в районі Нікополя. Командування Вермахту прагнуло за всяку ціну утримати важливі для Німеччини залізорудний басейн і Нікопольський плацдарм.